PAYLAŞ

Avea inTouch serisi ile telefon ailesini büyütmeye devam ediyor. Giriş segmentinde bulunan bir telefon inTouch 3. Akıllı telefonlar ile daha ilk kez buluşacak olan kullanıcıların ilgisini çekebilecek olarak telefon pek çok özelliği bir arada sunuyor. Bunların arasında en önemli özellik ise ödeme koşullarının oldukça uygun olması. Avea bu akıllı telefonu müşterilerinin tarifelerine ek 1 tl den başlayan fiyatlar ile alabilmesine olanak sunuyor. Elbette bunun yanında peşin fiyata uygun rakamlarlada kendine alıcı bulabiliyor bu model.

Tasarım olarak gayet hoş olan ve göze hitap eden bir telefon olan inTouch 3 2 farklı renk seçeneğinede sahip. Siyah ve beyaz renkleri bulunan inTouch 3 ün arka kapağında parlak plastik bir malzeme kullanılmış. Telefonun boyutlarına bakacak olursak gayet iyi olduğu söylenebilir. 9.2 m olan kalınlığı rakiplerine göre daha ince denilebilcek nitelikte. Fakat biraz daha ağır , 140 gram olan telefonun 4.5 inç ekran boyutuna sahip telefonlar arasında yeri fena değil.

Cihazın arka kapağı çıkartılabilir ve pili de telefondan ayırmak mümkün. Aveanın ZTE ile işbirliği içinde bu modeli ürettiğide bataryanın üzerindeki ZTE logosundan anlaşılabiliyor. Ayrıca bir microSD kart girişi ve tam boyutlu SIM kart slotu  bataryanın çevresindeki bağlantılar arasında bulunuyor.

Telefonu elimize alıp incelediğimizde cebin hemen üstünde bir güç butonu ve kulaklık girişi , ses butonlarının olduğu sol yüzey ve alt kısımda ki telefonun şarj girişi olan microUSB bağlantısı göze çarpıyor. Bulunan diğer bölümler ise cebin hemen ön ve arka kısımlarında kamera ve arka taraftaki hoparlör düzenli bir şekilde cihaza yerleştirilmiş.

Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi ile piyasaya çıkan inTouch 3 , halen yaygın olarak kullanılan Android 4.2 sürümünü kullanıyor. Android 4.3 ve 4.4 ün çıkmasına rağmen 4.2 yi kullanan telefonun ileride üst sürümlere güncelleme alıp almayacağı bilinmiyor. Güncellenmesi tabii ki dileriz fakat bu durumu ile de segmenti için yaşattığı deneyim iyi diyebiliriz.

Arabiriminde rahatlıkla dolaşabileceğimiz seçenekler bu modelde sunulmuş. Arka planda aktif olan ekranların karşınıza gelmesini istiyorsanız alt kısımda yer alan Avea butonuna tıkladığımızda yada iki parmağımızı ekrana sürterek yukarı kaydırdığımızda işlem gerçekleşiyor. Bu ekranları özelleştirmekte mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here