PAYLAŞ

Chrome RDP olarak bilinmektedir. Uzaktan masaüstü programı sayesinde, kendi bilgisayarınızı başka bilgisayarlarda kullanabileceksiniz. Diyelim ki uzaktan masaüstü programını kullanmayı talep ediyorsunuz, bunun için yapmanız gereken en önemli etkenlerden birisi, karşı bilgisayar ile iletişim halinde olmanızdır. Bir program indirmek ve onu yönetmek istiyorsunuz. Fakat bunu ne şekilde yapacağınızı bilmiyorsunuz.

Bu konuda en yakın arkadaşınız ile bilgisayardan görüşme sağlayın. Daha sonra bu ayarı onu yapmasını isteyin. Eğer o kişi bu konuda bilgili ise zaten size yardımcı olacaktır. Chrome Desktop, başka bir bilgisayardaki dosya ve paylaşımları uzaktan yönetme şeklidir. Bir işlem yaparken aynı zamanda başak bir bilgisayardan da destek alabiliyorsunuz. Bu da sizin için son derece önemli bir etkendir. Bu konuda zorluk çekmeyerek daha sağlam adımlar atmanız gerekmektedir.

chrome uzaktan masaüstü
chrome uzaktan masaüstü

Uzaktan Masa Üstüne Erişim Sağlama Nasıl Olur?

Öncelikle bunun gerçekleştirmeniz için, Chrome Desktop indirmeniz gerekir. Chrome uygulamanız yok ise, öncelikle bu uygulamayı kurmanızı istiyoruz. Daha sonra Chrome ‘in mağazalarına erişip, bu uygulamayı edine bilirsiniz. Böylece işlerinizi artık uzaktan da yönetme şansını yakalarsınız. Bunu yapabilmeniz için karşı bilgisayarında açık ve iznini almanız gerekir.

Peki, Uzaktan masa üstüne erişimi nasıl aktifleştire bilirim? Bunu aktifleştirmeniz için en iyi yol, adres çubuğuna Chrome://apss yazmanız gerekir. Daha sonra enter tuşuna basarak uzaktan masaüstünü etkin yapın. Artık her şey tam istediğiniz gibi, işlemlerinizi kolayca uygulaya bilirsiniz.

chrome rdp
chrome rdp

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here