PAYLAŞ

En son Android Güncellemesi 4.4.3 Kitkat büyük çaplı bir güncelleme olmasada Android işletim sistemli cihazların stabilite problemini giderecek gibi gözüküyor.

Google ‘ın Android 4.4.3 Kitkat güncellemesi ile stabilite sorunun büyük ölçüde giderileceği ve güncellemenin öncelikle Nexus cihazları için yayınlanacağı söyleniyor.

Ünlü ROM geliştiricilerden LlabTooFeR’ın söylemleri de bunu doğrular nitelikte. LlabTooFeR, 4.4.3 güncellemesinin Android ROM geliştiricilerinin başlıca sorunları olan kamera, kablosuz bağlantı sorunlarını giderecek diyor. Android Kitkat sürümleri bir önceki sürümlerine göre çok daha stabil olduğu aşikar. Fakat az da olsa stabilite sorunları yaşadığı ve ufak sorunları olduğu sürekli dile getirilmeye başlanmıştı.

Google ‘un 4.4.3 Kitkat güncellemesiyle getireceği yeniliklerin kullanıcılar tarafından fark edilmeyeceği söylenmekte. Android cihazını telefon, internet ve mesajlaşma gibi rutin işler için kullananlar güncellemenin getirdiği yenilikleri fark etmeyecektir.

Eğer Google son Android güncellemesi ile stabilite problemini büyük ölçüde çözerse, mobil işletim sistemi piyasasında pazar payını büyük oranda artırabilir. Böylelikle iPhone kullanıcılarının Android ‘e geçmemesindeki en önemli sebep olan işletim sistemi optimizasyon sorununu ortadan kalkmış olacak ve Apple ‘dan Android ‘e kullanıcı geçişlerinde büyük artış olabileceği düşünülebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here