PAYLAŞ

Google Glass’a gelen bu özellikle düşünce gücümüzü kullanarak fotoğraf çekip sosyal ağlarda paylaşabileceğiz.

Giyilebilir teknoloji konusunda büyük gelişmeler kaydeden Google, bu segmentte revaçta olan ürünlerinden biri olan Google Glass ile şaşırtıcı bir o kadar da çok önemli bir yenilik sunmakta.

Elinizi hiç oynatmadan yanlızca düşünerek resimler çekebilmeniz ve çektiğiniz resimleri Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşabilmenizin hayal gücünüzü biraz zorlayacak nitelikte oldğunu söylemeden geçemeyeceğim. Evet Google Glass’a gelen bu özellik bunu bir hayal olmaktan çıkarıyor. MindRDR adıyla geliştirilen uygulama ile bu hayal tam anlamıyla gerçekleşmekte.

Peki bu uygulama nasıl çalışıyor. Uyguluma sadece bir yazılımdan ibaret değil. Ayrı bir donanıma da ihtiyaç duyuyor. Neurosky MindWave EEG isimli donanım beyin dalgalarınızı elektriksel olarak çözümleyip gözlükteki MindRDR uygulaması ile iletişime geçerek gördüğünüz bir nesnenin yada görüntünün fotoğrafını yanlızca düşünce gücü ile çekmekte ve bunu sosyal ağlarda arkadaşlarınızla paylaşmaya olanak sağlamakta.

Neurosky MindWave EEG donanımının satış fiyatı 89 Euro. Bu donanımın yanında MindRDR uygulaması ise ücretsiz olarak sunulmakta. Düşünce gücünüzle nasıl fotoğraf çekebildiğinizi gösteren videoyu izlemek için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here