PAYLAŞ

Fujitsu ‘nun All in One PC segmentindeki modeli Esprimo X923, CEBIT 2014 fuarında tanıltıldı. En düşük enerji gereksinimi ile çalışan Esprimo X923, kapatılmaya gerek duymadan uzun süre çalışabiliyor.

Fujitsu ‘nun bu az enerji tüketen modeli uyku moduna girmeye gerek duymadan aralıksız bir şekilde çalışmaya devam edebiliyor. Bu özelliği ile de iş dünyasında durmadan çalışabilir durumdaki bilgisayar talebini karşılayacak gibi gözüküyor.

Özellikle uyku moduna geçen bilgisayarlarda donma sorunları ve yazılım çakışmaları sonucu para ve emek kaybı yaşayanlar için de bir çözüm üretecek gibi duruyor.

Esprimo X923 model bilgisayarlar bünyesinde bulundurduğu “Low Power Active Mode” (LPAM) adlı modla da oldukça fazla enerji tüketen tarayıcılar veya yazılımlar çalışmadıkları sürede arka planda enerji tüketmeden beklebiliyorlar. PC sadece bu modda 5 Watt kadar enerji tüketiyor. Bu değer standart bekleme modundaki bir PC ‘nin harcadığı 9.1 Watt ‘lık enerjiden daha iyi bir değer olsada uyku modundaki 1.6 Watt kadar iyi bir değer değil.

Fujitsu ‘nun All in One PC ‘sinin diğer özellikleri ise şu şekilde.

23 inç full HD monitör, Intel Core i3, i5 ve i7 seçeneklerine sahip işlemci seçenekleri, 16 GB RAM, Windows 7 veya Windows 8.1 işletim sistem seçenekleri, opsiyonel dokunmatik ekran seçeneği. PC ‘nin fiyatı henüz açıklanmamış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here