PAYLAŞ

Bilindiği üzere günümüzün en popüler sistemlerinden biri de selfie uygulamasıdır. Daha çok genç bireylerin sıkça kullandığı bu harika uygulama son dönemlerde fazlaca kullanılmaktadır. Birçok özelliği sayesinde normal fotoğraf çekiminden oldukça farklı olan selfie uygulamasının daha kaliteli sonuçlar verebilmesi amacıyla bazı uygulamaların yerine getirilmesi gerekmektedir. Peki kusursuz bir selfie çekmek için neler yapmamız gerekmektedir? dilerseniz bu konumuz hakkında sizlere detaylı olarak bilgiler sunmaya çalışalım.

selfie ip uçları
selfie ip uçları

Kaliteli Selfie Çekmek İçin Yapmanız Gerekenler

  • Selfielerinizi yalnız çekmeyin: Evet daha kaliteli resimler çekmeyi amaçlıyorsanız o zaman selfie çekerken her zaman yanınızda birinin bulunmasına özen göstermelisiniz. Bu herhangi bir arkadaşınız veya bir akrabanız olabilir veya yakın bir komşunuz. Bu önemli değil. Önemli olan selfie uygulamasından faydalandığınız zaman maksimum kaliteli sonuçlar alabilmeniz için yalnız başınıza olmamanızdır.
  • Kameranızın açısını değiştirin: Evet bilindiği üzere selfie çekimlerinde resimlerinizin kusursuz olarak çıkması amacıyla kameranızın açısını değiştirebilmeniz gerekmekte unutmayın selfie uygulaması normal fotoğraf çekimleri değildir. Hele vesikalık resimler hiç değildir.Dolaysıyla selfie uygulaması konusunda resimlerinizin daha güzel çıkmasını istiyorsanız kameranızın açısını sık sık değiştirmeniz gerekmektedir.
  • Telefonunuzun kulaklığı ile çekim yapın: İyi bir selfiye çekmin en belirtin yollarından biri de kullandığınız telefonunuzun kulaklığından yararlanmanızdır.
  • Ciddi ve yapay olmayın: Unutmamalısız ki vesikalık bir resim çekmiyorsunuz. Dolaysıyla iyi bir selfiye çekmek istiyorsanız yapaylık ve ciddilikten kaçınmalı ve kendinizi rahat bırakmalısınız. Dolaysıyla da yüz mimiklerinizi her türden rahatça sergilemeli ve bununla birlikte doğal olmalısınız.
  • Selfie çekimi öncesinde cilt bakımızı yapın: Evet kusursuz bir selfie çekmek isterseniz çekim öncesi cilt bakımlarınızı kusursuz olarak yapmalısınız. Bu sayede çekeceğiniz selfieleriniz daha kaliteli olacak ve bunun sonucunda siz daha mutlu olacaksınız.
  • Renkli bir manzara seçmelisiniz: Yine iyi bir selfie çekmek isterseniz renkli bir manzara seçimi yapmalısınız. Bunun sonucunda çok daha güzel selfie çekimlerini elde edeceğinizden emin olabilir ve yine bu sayede kendinizi çok daha mutlu hissedeceğinize emin olabilirsiniz.

İşte hepsi bu kadar eğer sizde kaliteli bir selfie çekimi yapmak isterseniz o zaman bu önemli uygulamalardan faydalanmalısınız. İyi bir selfie çekimi için hayati bir önem taşıyan bu uygulamalara özen gösterdiğiniz takdirde sizde kaliteli bir selfie çekimine sahip olabilir ve bununla birlikte hem kendinizi ve hem de sevdiklerinizi maksimum oranlarda mutlu edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here