PAYLAŞ

WhatsApp Messenger iPhone için inanılmaz popüler bir uygulama. Bu sayede telefon faturasından tasarruf, arkadaşlarınıza mesaj göndermenizi veya Wi-Fi veya 4G üzerinden arkadaş grupları oluşturup sohbet etmek için olanak sağlar. He tabiki uygulamayı kullanmak ücretsiz ama kullanım için internet olması şart. Bunun için de bir bedel ödendiğini unutmamak gerekir. Dünya çapında iletişim kurmak için kullanılan bu uygulamayı kullanan kullanıcı sayısı şu an itibari ile 1 milyar’ın üzerinde.

Ama Whatsapp maalesef Apple cihazlarından sadece iPhone’da kullanılabiliyor. iPad ve iPod Touch için ise maalesef kullanılamamakta. Bu da iPad ve iPod Touch kullanıcıları için çok can sıkan bir durum.

Ama umutsuzluğa kapılmanın bir anlamı yok. Çünkü bu yazımızda Whatsapp Web’i kullanarak iPad veya iPod Touch üzerinden Whatsapp Messenger’a nasıl ulaşacağımızı göstereceğim. Whatsapp Web akıllı telefonunuzda Whatsapp hesabınıza bağlanır mesajları, resimleri ve videoları almak için iPad’inize mesajlar iletir.

iPad cihazınızdan Whatsapp Web üzerinden Whatsapp’a erişmek için iki yok var. Bunlardan biri bir Apple browser uygulaması olan Safari, diğeri de yine Apple Store’dan indirebileceğiniz başka bir browser uygulaması.

Safari üzerinden erişmek için :

Adım 1.

iPad’inizde sayfa açın ve web.whatsapp.com sitesine girin. Whatsapp Web ana sayfası ile karşılaşacaksınız.

ipad whatsapp yükleme resimli anlatım

Adım 2.

Safari’nin adres çubuğundaki yenile tuşuna basılı tutarak Masaüstü Siteyi İste seçeneğini seçin. Whatsapp Web uygulamasının masaüstü versiyonu görüntülenecektir.

ipad whatsapp yükleme

Adım 3.

QR kodunu okutma işlemini yapıyoruz. Bunun için ister iPhone isterseniz Android ya da Windows işletim sistemli bir akıllı telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açın. Uygulamanın sağ üst tarafındaki ayarlar simgesine tıklayarak Whatsapp Web seçeneğine gelin. Telefonunuzun kamerası aktif hale gelecektir. iPad’in ekranında yer alan QR kodunu telefonumuza okuttuğumuz zaman artık iPad’imizden Whatsapp uygulamasını kullanabileceksiniz.

ipad whatsapp yükleme nasıl yapılır

ipad whatsapp yükleme talimatı

ipad whatsapp nasıl yüklenir

Bu geçici çözüme rağmen telefonumuzdaki yüklü Whatsapp uygulamasının bazı özelliklerini masaüstü uygulamasında kullanamıyoruz. İlk olarak browser’ımız desteklemediği için sesli mesaj gönderme imkanımız bulunmamakta. İkinci olarak da Mac ya da PC üzerinde kullanıldığının aksine iOS web tarayıcıları desteklemediği için gelen mesaj bildirimlerinin alamamaktasınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here