PAYLAŞ

İnternet üzerinde gezinebilmek için kablosuz ağ bağlantısının olması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bazen gittiğiniz bir yerin kablosuz ağ bağlantısı şifresi kullanıcılar tarafından bilinmeyebilir. Kablosuz ağ bağlantısı şifresi bulabilmek için öncelikle bilgisayar üzerinden bu işlemi yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Kablosuz ağ bağlantı şifresini nasıl bulurum diyenler için bilgisayarın çalıştır menüsünü açmalısınız. Bu çalıştır menüsüne ncpa.cpl yazıyorsunuz. Karşınıza açılan pencerede Wi- fi bağlantıları gelecektir. Bu sekmeye sağ tık yaparak durum seçeneğini tıklıyorsunuz. Açılan pencere kablosuz ağ bağlantısı sekmesidir. Buradan kablosuz özellikleri butonuna tıklama yapıyorsunuz.

wifi şifre değiştirme
wifi şifre değiştirme

Kablosuz özellikleri butonuna tıkladığınızda iki sayfalı bir pencere karşınıza gelecek. Güvenlik sekmesine geçiş yapıyorsunuz. Hemen altta güvenlik türü ve şifre türü seçenekleriniz olacak. Bu seçeneklerin alt kısmında karakteri göster seçeneği de yer almaktadır. Eğer bu karakteri göster seçeneğine işaret konmamışsa burayı işaretlediğinizde kablosuz ağ bağlantı şifresi gözükecektir. Şifreyi öğrendikten sonra işaretlediğiniz kutucuğu pasif hale getirebilirsiniz.

Kablosuz ağ bağlantı şifresi nasıl bulurum diyen kullanıcılar için bu yöntem oldukça basittir. Ayrıca buradan kablosuz ağ bağlantı şifrenizi de değiştirebilirsiniz. Bu işlemi çalıştır menüsünü kullanmadan aynı şekilde Wii fi ayarlarınızdan da yapabilirsiniz. Şifrenizin kolay bulunabilir olmamasına dikkat etmeniz de fayda var. Aksi halde kota aşımları ile karşılaşabilirsiniz. Şifrenizi hemen bulunabilecek bir şekilde yapmamanız önerilmektedir. Kablosuz ağ bağlantı şifrenizi öğrendikten sonra tekrar gizli hale getirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here