PAYLAŞ

NVDIA, yeni mobil grafik işlemci ailesi GTX 800M ile ilgili detaylı açıklamalar yaptı. Resmi sitesinden paylaştığı bilgilere göre yeni mobil ekran kartları performans artışının yanı sıra dizüstülerinin kullanım sürelerini de uzatıyor. Bu da dizüstü bilgisayarlarda batarya ile daha uzun süreli oyun oynanmasına neden oluyor. Yeni mobil grafik yongalarında kullandığı ve adını “Battery Boost” koyduğu sistem ile dizüstü oyunseverleri adaptör bağımlısı olmaktan çıkaracak gibi.

Battery Boost sistemi dizüstü bilgisayarlarda işlemci, grafik kartı ve RAM donanımlarının ihtiyaç duyduğu gücü otomatik olarak ayarlıyarak oyun için  istenilen performansı elde edebiliyor. Böylelikle sağladığı enerji tasarrufu da dizüstü oyuncularına 2 kata kadar daha uzun oyun oynama olanağı sağlıyor.

Siteden elde ettiğimiz bilgilere göre yeni yongaların uzun süreli kullanım avantajından başka getirileri de bulunmakta. GTX 800M serisi grafik çipler, GTX 700M serisine göre yüzde 15 ile 60 arasında daha hızlı. GTX 800 serisi grafik işlemciler, Alienware 17, Asus G750, MSI GT70 gibi yüksek performanslı oyun için üretilen dizüstü bilgisayarlarda ve MSI GS70, Razer Blade, Lenovo Y50 gibi orta sınıf performansa sahip dizüstülerde bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here