PAYLAŞ

Taşınabilir oyun konsolları, oyun aleminde geniş bir oyuncu kitlesine sahip. Özellikle akıllı cep telefonları ve onlarla gelen yeni telefon oyunu türleriyle kan kaybetmiş olsa da mobil konsollar hala oyuncu kitlelerinde ki popülaritesini kaybetmiş değil. Bu mobil oyun konsollarının tahtında oturan cihaz ise şüphesiz PS VITA’dır. PSP’den miras kalan hayran kitlesini, Sony’nin en son oyun teknolojileriyle cihazın bünyesinde birleştiren PS VITA yapımcıları ortaya kaliteli bir oyun konsolu çıkarmıştı. Çıktığı andan itibaren de gözde mobil oyun konsollarının arasında olan VITA uzun bir süre popülerliğini kaybetmeyecek gibi görünüyor.

Yaklaşık 1 ay önce İngiltere de tanıtılan yeni PS VITA SLIM ise yakın zamanda dünya oyun piyasasına satışa sunulacak. Eski PS VITA’dan çok daha ince olan SLIM’in dış görünüşünde de belli başlı değişiklikler bulunuyor. İlk göze çarpan yanı PS VITA’ya çok daha geniş bir ekrana sahip olması ve ayrıca da ağırlığının göz ardı edilemeyecek düzeyde azaltılmış olmasıdır.

PS VITA ve PS VITA SLIM’i karşılaştıracak olursak yeni PS VITA’nın birçok gelişmiş özellikleri olduğu fark ediliyor. Özellikle ilk VITA’ya göre ekranı ve görüntü kalitesi iyileştirilmiş. Ayrıca da kullanılabilirlik konusunda da birkaç yeniliğe sahip olacak. Sonuç olarak PS VITA SLIM’in önceki sürümüne göre çok daha gelişmiş özelliklere sahip olduğunu anlayabiliriz. SLIM’in dünya piyasasın da yakın zamanda satışa sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here