PAYLAŞ

Herkes telefondan az çok müzik dinlemeyi sever. Hele ki müzik tutkunu bir insansa telefonu onun müzik dünyasıdır. Samsung bu konuda rakiplerini geride bırakarak çok güzel bir hamle yaptı. Kullanıcılarına hem kaliteli hem de ücretsiz müzik dinleme keyfini sundu.

Teknoloji devi Samsung, Galaxy S5 telefonlara Deezer’dan 3 aylık Premium+üyeliği ücretsiz vereceğini açıkladı.

Deezer 180 ülkede aylık 19 milyon kişi tarafından kullanılan bir müzik dinleme programı. Samsung son yaptığı açıklamada Samsung Galaxy S5 telefonlarında programın önceden yüklü ve 3 aylık Premium paketiyle içinde bulunacağını duyurdu. Kullanıcılar 3 ay boyunca para ödemeden yüksek kalite ses ve reklamsız müzik dinlemenin keyfini sürecek. Bu yöntemle akıllı telefon kullanıcısı müzikseverlerin dikkatini çekmiş gibi görünen Samsung rakiplerine göre bir adım önde gibi görünüyor.

Konuyla ilgili olarak yetkili kişilerce yapılan açıklamalar:

Samsung Electronics Avrupa Medya Çözüm Merkezi Başkan Yardımcısı Lee Epting konuyla ilgili olarak:  “Bu muhteşem ortaklık tüketicilerimiz için mevcut olan en iyi içeriği sağlamaya yönelik kararlılığımızı en iyi şekilde ortaya koyuyor. Dijital müzik piyasası inanılmaz bir hızda gelişiyor ve insanlar fiziksel sahiplik yerine müziğe daha fazla erişilebilirlik talep ediyor. Deezer ile ortaklığımız tüketicilere, zengin ve kapsamlı bir içerik kataloğuna Samsung’un hızla genişleyen cihaz ağı üzerinden anında erişim imkânı sağlıyor” dedi.

Deezer CEO’su Axel Dauchez ise:“Bu muazzam bir işbirliği. Samsung şu anda piyasada bulunan en yenilikçi cihazları geliştiriyor ve biz de şu anda mevcut olan en sezgisel ve kişiselleştirilmiş müzik hizmetini sağlıyoruz. Birlikte, insanlara sahip olabilecekleri en iyi müzik deneyimini sunacağız” şeklinde konuştu.

Yapılan araştırmalar dünya üzerindeki akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 30’unun telefondan müzik dinlediğini gösteriyor. Bu tarzda atılan bir adım ise satışları destekleyecekmiş gibi görünüyor. Ama firmaların daha orijinal fikirlerle daha güzel ürünler üretip satmaktansa mevcut ürünü süsleyip bu şekilde sunmaları tartışma konuları arasında.

Müzik atağı Samsung’a daha fazla para kazandırabilecek mi bunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here