PAYLAŞ

Üçüncü gözden kastımız tabi ki de teknoloji devi Google’ın geçtiğimiz günlerde satışa sunduğu Google Glass. Daha ürün çıkmadan video ve resim çekmesi, ses kaydı yapması gibi özelliklerinden dolayı özel hayatı kayıt altına alabilme tehlikesi ile anılmaya başlanmıştı. Ürün ön satışa sunuldu ve 12 saatte tükendi. Beklenen özeliklerden fazlasıyla tüketicilerle buluşan Google Glass oldukça fazla talep gördü.  İşte teknoloji severlerin merakla beklediği Google Glass’ın özellikleri.

Gizli Parola “Okay Glass

Bir nevi parola niteliği taşıyan bu söz söylendikten sonra yaptırmak istediğiniz işlevini söylüyorsunuz ve gözlüğünüz otomatik olarak gerçekleştiriyor.

Örneğin: “Okay Glass fotoğraf çek” dediğimizde fotoğraf çekiyor. Çoğu işlevini bu şekilde aktif etmek mümkün.

5 MP kamera ile 720p video çekilebiliyor önemli anlar anında kayıt altına alınabiliyor.

Bluetooth ve GPS Özellikleri mevcut.

Çok yüksek olmamakla beraber gerekli ihtiyaçları karşılayabilecek 1 GB RAM mevcut.

1.2 GHz çift çekirdekli ARM Cortex-A9 ve ya OMAP 4430 işlemciye sahip.

16 GB Hafızaya sahip olan Google Glass fotoğraf ve videolarınızı kolayca saklayacağa benziyor.

Android 4.0.4 işletim sistemine sahip.

WiFi Özelliği mevcut.

Gözlüğün sağ tarafı daha kalın çünkü bütün alıcı ve vericiler bu noktada bulunuyor ve elle değiştirilebiliyor.

Gözlük duyma engelliler için uyarı sistemi gibi bir çok yaralı uygulamayı da içinde bulunduruyor. Ayrıca WiFi özelliği ile mesaj ve mail gönderilebiliyor.

Ayrıca gelen bilgileri sesli olarak kullanıcılara ulaştırabiliyor.

Farklı renk seçenekleri ile de her yaş grubuna hitap eden akıllı gözlüğümüz Google’a büyük başarı yakalatmış gibi duruyor. Unutmadan söyleyelim Google Glass 1500 dolar.

Akıllı Lensler Yolda!

Google Glassı satışa sunduktan sonra akıllı lensin patentini alan şirket yine birçok yeniliğe ev sahipliği yapacakmış gibi görünüyor. Akıllı lensin en şaşırtıcı yönü ise video kaydı yapabilmesi ve fotoğraf çekebilmesi. Video ve fotoğrafların özel bir bağlantıyla akıllı telefonlara aktarılabileceğini belirten firmanın Google Glass başarısını akıllı lenste de yakalaması bekleniyor.

Sony’nin Akıllı Gözlüğü Yolda!

Google’a Gözlükte rakip olan firma ise Sony oldu. Gelecek aylarda firmanın Google Glassdan daha üstün bir ürünle ortaya çıkması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here