PAYLAŞ

Son yılların en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp bilgisayarda nasıl kullanılır birçok kullanıcıda merak konusu. Sürekli bilgisayar başında olan kullanıcılar için kolaylık sağlayan bu yöntemle telefonunuza gerek duymadan sohbetlerinizi yönetmenizi sağlıyor.

Whatsapp uygulamanızı bilgisayarda kullanmak için öncelikle Whatsapp’ın web sitesine girmelisiniz. Chrome kullanıyorsanız işiniz daha kolay. Diğer arama motorları ile Whatsapp’ ı bilgisayar üzerinden kullanamıyorsunuz. Ayrıca bir Iphone kullanıcısı iseniz maalesef Whatsapp’ ınızı yine bilgisayar üzerinden kullanamıyorsunuz.

whatsapp web uygulaması
whatsapp web uygulaması

Web sitesine giriş yaptıktan sonra cihazınızdaki Whatsapp uygulamanıza girerek Whatsapp Web şifrenize geçiş yapıyorsunuz. Bu kodu web sitesinden okutarak Whatsapp’ ınızda tanımlı olan tüm sohbetlerinize bilgisayardan ulaşabilir ve sohbetlere cevap verebilirsiniz.

Bilgisayar kamerasından QR kodunuz okunduktan sonra web üzerinden Whatsapp profiliniz internete aktarılmış olacaktır. Telefonunuzdan yaptığınız tüm işlemleri bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz.

whatsapp web sayfası
whatsapp web sayfası

Dosya gönderimi, fotoğraf gönderimi ve sohbet için tamamen bilgisayar klavyesini kullanıyorsunuz. Bilgisayarınızda Whatsapp Web hesabınızın sürekli açık kalarak buradan cevap vermek istediğinizde bu seçeneği tıklayarak Whatsapp uygulamanızı web üzerinden kullanabilirsiniz. Ayrıca sohbet esnasında gelen fotoğraf ve dosyaları bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Whatsapp bilgisayarda nasıl kullanır basit bir işlem olduğu için ve bilgisayar klavyesini daha seri kullananlar için avantaj sağlayan bir uygulamadır. Şu aşama İOS iletim sistemi henüz web üzerinden uygulamayı kullanmaya izin vermemektedir. İlerleyen dönemlerde İOS kullanıcıları da web üzerinden Whatsapp kullanabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here