PAYLAŞ

Microsoft, 8 Nisan’da yayınlamayı düşündüğü Windows 8.1 Update 1 güncellemesini yanlışlıkla yayınladı.

Microsoft’un son Windows 8 güncellemesinin final sürümünün yayınlanmasına daha bir ay var. Fakat Microsoft, güncellemeyi yanlışlıkla yayınladı. Microsoft tarafından hata belli bir süre fark edilememiş. Bu esnada birçok kullanıcı, ufak bir Kayıt Defteri ayarıyla güncellemeye ulaşmayı başardı. Microsoft, hatasını anladığında da sunucuları üzerinden hatayla yayınlamaya başladığı güncellemeyi anında kaldırdı.

Tabi beklenen oldu. İndirilen dosyalar, hemen internette yayıldı. Windows 8.1 Update 1’in RTM güncellemesi bulut sunucular sayesinde hızla paylaşıma sunulmaya devam etmekte. Final sürümünün 8 Nisan’da Windows Update üzerinden indirmeye sunulacak güncellemeyi internet üzerinden küçük bir araştırma yaparak elde etmeniz mümkün.

Dosyalar her ne kadar Microsoft tarafından sızdırılsa da RTM yapısı yüzünden yükl

tavsiye edilmemesinin 2 yönü var. İlki, tabii ki resmi bir yayın olmaması. İkincisi ise, RTM yapısının bazı donanım sürücülerini içermeyebileceği söylentisi.

Windows 8.1 Update 1’in getirdiği yenilikler arasında giriş ekranına eklenen “Kapat” seçeneği, metro uygulamalarını görev çubuğuna sabitleyebilme, metro uygulamalarına eklenen “başlık çubuğu” ve her iki arayüzü birbirine yaklaştıran benzer eklemeler var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here